f f f f
Org. San. Yolu Üzeri No:101/3 ANTALYA
dizayncit@gmail.com
0 532 225 7969

FERFORJELER

Pencere Korkuluk Nedir?

Pencere korkulukları ev veya fabrika gibi alanların dış etkenlerden korunmasını sağlayacak olan estetik görünümlü korumalıklardır. Pencere korkulukları daha çok demir ve çelik gibi malzemelerden yapılır. Parmaklık görünümlü modelleri daha çok kullanılsa da tasarımın gelişmesiyle pencere korkuluk modellerinde tasarım dokunuşlarını görmek mümkündür.

Pencere korkuluk denildiği zaman ilk akla gelenlerden bir tanesi ferforje tasarım harikası olan ve demirin dövülerek şekil verilmesiyle oluşan üretim maddeleridir. Böylece demirin dövülerek işlenmesi sonucu süslü ve uzun ömürlü demir parmaklıklar ortaya çıkarılmıştır.

Pencere Korkulukları Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Pencere korkulukları daha çok güvenlik amaçlı tercih edilmektedir. Aynı zamanda dekoratif görüntüsüyle evin şıklığını arttırarak, estetik bir görünüm kazanmasını sağlar. Tek katlı müstakil evler, çift katlı veya üç katlı villa tipi evler, evlerinin pencerelerini demir korkuluklarla yaptırmayı tercih eder. Çünkü evin ilk katlarında demir korkuluk olmaması kişilerin kendilerini emniyette olmadığı izlenimini verir. Bu nedenle kendisini ve ailesini eşyalarını emniyette tutmak için pencere korkuluğunu tercih ederler.

Pencere korkuluklarının tercih edildiği durumlardan bir tanesi de yüksek katlarda tercih edilmesinin nedeni olan yüksekten düşme endişesini gidermektir. Pencere korkulukları yapılan bir evde bulunan çocukların düşme tehlikesi olmaz. Ayrıca temizlik esnasında düşme korkusu yaşayan kişileri emniyette tutar. Evin dış etkenlerinden ve iç etkenlerden oluşacak, ker türlü durumda önlemler alınmış olur. Böylece kişiler güvenle işlerine gidebilir veya hayatlarını sürdürebilir.

Duvar Korkulukları Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Duvar korkuluklarının tercih edildiği durumlar en çok koruma sorunlarının olduğu durumlardır. Yaşam alanlarındaki koruma sorunları yüzünden rahat bir uyku çekememek kişiyi depresyona sürükleyebilir. Siz bunları dert etmeyin diye, firmamız, sizlerin yerine her şeyi düşünmektedir.

Duvar korkuluklarının en çok tercih edildiği durumlarduvar üstü korkuluk modelleridir. Duvar üstü korkuluk modelleri ev veya binanın çevresinde tamamen duvar olmasını istemeyen kişiler yaptırmaktadır. Duvar üstü korkuluk modelleri ile evin, binanın ya da villanın görünüşüne, eşsiz bir dokunuş ve görüntü kazandırırken aynı zamanda bina çevresindeki sınırlar belirlenmiş olur. Bina çevrelerinin düzenleme aşamasında sınırların korunması için kullanılan tasarımlardan biridir.

Duvar korkularının tercih edildiği durumlar arasında yeni nesil çit uygulaması gelmektedir. Yeni nesil çit uygulaması sayesinde çevre düzenlemesi gerektiren yerlerde oldukça sık kullanılmaktadır. Bahçe düzenlemeleri, bina çevresi düzenlemeleri ya da villanın bahçesinin düzenlenmesi, tercih edilen durumlar arasında yer almaktadır.

Duvar Korkuluklarının Özellikleri Nelerdir?

Duvar korkuluklarının özellikleri arasında, dayanıklı tüketim malzemelerinden yapılmış olması ve üretilmiş olmasıgelmektedir. Dayanıklı tüketim malzemeleri denilince akıllara demir döküm malzemelerinin işlenmesinden oluşan, eşsiz duvar korkuluk modelleri gelmektedir. Bunun için talep edilen ürün ve model demirin işlenerek dövülmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Her aşamanın emek istediği bu güzel tasarım harikası ürünleri kullanırken memnun kalacaksınız.

Duvar korkulukları, kullanışlılık yönünden değer yaratacak bir ürün olduğuakla gelmektedir. Evinizin veya villanızın değerini artıracağı için mülkünüzün görseline değer katacaktır. Güvenlik önlemleriyle ilgili sorunları çözümleme konusunda eşsiz fikirler arasında olduğu için, biran önce sipariş vermek iyi bir fikirdir. Duvar korkuluk modellerini tercih ederken seçenekler konusunda kararsız kalabilirsiniz. Çeşitliliğin bol olduğu yerde seçim yapmak, oldukça zorlaşır. Fakat ustalarımızın yardımı ile birlikte bu zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. Firma çalışanlarının işleri bittiği zaman, evinizin görüntüsüne inanamayacaksınız.

Balkon Korkulukları Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Balkon korkulukları güvenlik risklerin minimuma indirmek için gereklidir. Balkonun açık olması riskleri de beraberinde getirir. Özellikle cam balkonlu evler ve aralıklı parmaklıklı balkon kenarları, daha riskli yerdedir. Birçok ev balkonu duvarla kapatılmaktadır. Yalnız hem can sıkıcı bir görüntü oluşması, hem de tek düze bir görünüm nedeniyle son zamanlarda pek fazla tercih edilmemektedir. Ayrıca evin iç tasarımlarında balkonun korkuluk modellerine benzeyen modellerden dekor oluşturmak, evinizin görüntüsünde eşsiz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Balkon korkuluklarının tercih edilme durumları arasında en sık rastlanılan, modern görünüşü ile estetiği yakalamak isteyenlerin tercihi olmasıdır. Evinizin balkonlarını çiçek tasarım modellerinden oluşan ya da yaprak tasarım modellerinden oluşan korkuluklardan yaptırabilirsiniz. Emin olun balkonunuzun görüntüsü ile herkesin beğenisini kazanacaksınız.

Balkon Korkuluklarının Avantajları Nelerdir?

Balkon korkuluklarının avantajlarıen çok yaz aylarında ortaya çıkmaktadır. Sıcakların arttığı dönemlerde serin alanlar tercih edilmektedir. Serin alanlar olarak balkonları seçen kişilerin korkulu rüyası, balkon pervazlarının sağlam olmamasıdır. Balkon pervazlarının dayanıklı olmaması, ev sakinlerini korkuturken düşme olasılığını ortadan kaldırmak ev halkı için önemlidir. Balkon korkulukları gibi arayışlarınız varsa doğru adrestesiniz demektir.

Evleriniz, villalarınız ve binalarda oturanlar katlardaki dairelerinin balkonlarını, gönül rahatlığıyla demir korkuluk taktırabilir. Çünkü demir dövmelerden üretilen balkon korkuluklarının hiçbir sorunu yoktur. Temizliği kolaydır ve uzun yıllar boyunca kullanım kolaylığı sağlar. Dayanıklı malzemelerden yapılmış olması nedeniyle darbelere karşı kolayca kırılmaz ve parçalanmaz.

Yazın sıcağından bunalan kişiler artık rahatlıkla evlerinin balkonlarında oturabilir. Balkon korkulukları konusunda her türlü sorunlarınızı firmamızdan öğrenebilir ve bilgi alabilirsiniz.

© 2021 Creative Commons ßy £mrull@h