f f f f
Org. San. Yolu Üzeri No:101/3 ANTALYA
dizayncit@gmail.com
0 532 225 7969

KAPILAR

Bahçe Kapılarının Özellikleri Nelerdir?

Bahçe kapılarının özellikleri denilince, akla ilk gelen güvenlik olmaktadır. Bahçe kapıların güvenli olması, evin güven içerisinde korunması anlamına gelmektedir. Bu nedenle uzaktan kumandalı, ve içerden kumanda sistemiyle kontrol edilen, bahçe kapıları ile canlarınız ve mallarınız güven altında olacaktır.

Bahçe kapılarının özellikleri arasında, görselliği ve kişiye özel siparişler gelmektedir. Kişiye özel sipariş denilince, herkesin zevkine uygun bahçe kapı modelleri gelir. İsterseniz kalın sürgülerden oluşan bahçe kapı tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Ya da muhteşem tasarımlardan oluşan sanat eseri tarzında bahçe kapı modellerinden birisini tercih ederek, evinizin güzelliğine güzellik ekleyebilirsiniz.

Bahçe kapılarının özellikleri arasında uzaktan kumanda sistemi ile manuel sistem kilit modelleri gelmektedir. Her türlü renk ve seçeneklerden oluşan, bahçe kapı modelleri arasından dilediğinizi seçerek sipariş oluşturabilirsiniz.

Fabrika Kapılarının Özellikleri Nelerdir?

Fabrika kapıları kalın ve sağlıklı demirlerden elde edildiği için uzun ömürlü olmaları ile meşhurdurlar. Fakat gerekli zaman ve durumlarda bakımlarının yapılması Fabrika Kapılarının hem onların albenili görünmesini sağlayacak hem de çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Fabrika kapılarında aranan diğer özellik ise güvenli olmalarıdır. İşletme sahipleri her hangi bir fabrikaya sahip olabilmek için uzun yıllar boyunca çalışıracak elde ettiği birikimlerini güvenli şekilde korumak ister. Fabrikalar belki de sahiplerinin gözünde paradan daha değerlidir. Çünkü bu fabrikalar onların onlar için süt veren koyunlardır. Sayesinde gelecekte sağlam kazançlar sağlayacağınız fabrikanızı bütün zorluklara ve sorunlara karşı korumayı tercih etmeniz önemli bir meseledir.

- Uzun ömürlüdürler.
- Isı rüzgar ve ses gibi durumlara karşı dayanıklıdırlar.
- Güvenlidirler.
- Zaman kazandırırlar.

Bunların arasından bir güvenlik sıralaması yapacak olursak; eğri boyun, boru direkli, beton direk ve köşebent çakma olarak sıralamayı tamamlayabiliriz. Tel çitlerin estetik görünümü diğer çit sistemlerine göre çok iyi olmasa da güvenlik açısından son derece iş gören çit sistemleridir.

Garaj Kapılarının Özellikleri Nelerdir?

Garaj kapıları bilindik en önemli özelliği yukarıda da bahsedildiği gibi yüksek güvenlik sağlıyor olmalarıdır. Bu sağlanan güvenlik ile birlikte garajlarınızda güvenlik bir şekilde onu kullanmanızı bekleyen arabamız dış etkenlere maruz kalmadan sizlerin onu kullanmanızı bekliyor olacaktır.

Yalnızca bir garajınız varsa örneğin kapısız bir garajda arabanızı saklıyor olmanız sizin açınızda pek güvenli sayılmayabilir. Çünkü ön tarafı açık olacağından dolayı arabaya dışardan başkalarının ulaşması yine mümkün olacaktır. Yağmur ve rüzgar almayacak şekilde monte ettirilen garaj kapıları ayrıca içeriye ses de almayacaktır.

Fakat bunun tam tersi bir sistemin var olduğunu düşünürsek, bir garaj kapısına sahipsinizdir fakat araba bir bahçe içerisinde olduğundan dolayı ve bir garajda olmadığı için diğer bölgelerden ulaşılabilir durumdadır. Bu durum aslında çok güvenli sayılmamaktadır. En güvenli olarak bilinen garaj sistemleri dört bir yanı kapalı, hiçbir şekilde dışardan içeriye ulaşılamayacak olan dikdörtgen garajlardır.

Tamamı kapalı olan garaj kapıları, yağmur gibi dış faktörlerden araçları koruyacak olan garajlar ve garaj kapıları diğer doğal faktörler için de yeterli bir önlem olabilir. Örneğin dolu yağdığı zaman herkes arabalarının üzerine halı, karton gibi ürünler sererek araçlarının dış cephesinin zarar görmesini engellemeye çalışırken, siz uzaktan yalnızca bu insanları izliyor olacaksınız.

© 2021 Creative Commons ßy £mrull@h